REVIZE a SERVIS

Revize LPG může, ale nemusí obsahovat i kontrolu seřízení. Je nutno zdůraznit, že u nás je v ceně revize LPG zahrnuta i průběžná plynová diagnostika a případné dotřízení LPG. Vše provádíme v stacionárním režimu (v dílně) a v případě nutnosti i v dynamickém režimu (na silnici za provozu). Ceny revizí LPG stanovují firmy sami. U naší firmy je cena revize LPG pro klasické karburátorové motory 350 Kč a pro vozy se vstřikováním 500 Kč včetně DPH a zápisu do malého TP plynového zařízení. Výměna filtru plynné fáze se provádí po ujetí cca 20 - 25 000 km.

Revize LPG v automobilu je požadována z důvodu bezpečnosti (zjištění případného úniku plynu) před vjezdem do uzavřených prostor emisní stanice a STK. Emise se měří zvlášť pro plyn a zvlášť pro benzín. Cena revize i měření emisí je stanovena individuální podle prováděcí firmy a není nijak předepsána. Upozorňujeme na životnost nádrže 10 let od data výroby, která je právě při provádění revize LPG sledována a v případě prošlé životnosti nádrže LPG není revize potvrzena.

Servis LPG u naší firmy zahrnuje kontrolu seřízení včetně průběžné plynové diagnostiky a dodatečného seřízení LPG, což u jiných společností nebývá samozřejmostí. Vše provádíme v stacionárním režimu (v dílně) a v případě nutnosti i v dynamickém režimu (na silnici za provozu).

Takto strukturovaný servis LPG poskytujeme pro karburátorové motory za 350 Kč a pro vozy se vstřikováním za 500 Kč včetně DPH a zápisu do malého TP plynového zařízení. Filtr plynné fáze se vyměňuje pro ujetí zhruba 20 - 25 000 km. Během servisu LPG je sledována životnost nádrže, která činí 10 let od data výroby.